Skip to content
Home / Miejska inauguracja roku szkolnego 2022/2023 z udziałem naszej szkoły

Miejska inauguracja roku szkolnego 2022/2023 z udziałem naszej szkoły

  Miejska inauguracja roku szkolnego 2022/2023 z udziałem naszej szkoły

  Miejska inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbyła się w czwartek w Szkole Podstawowej nr 20. Tradycyjnie już rozpoczęcie nauki po wakacjach ogłosił dzwonkiem prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

  Uroczystość była okazją do podziękowań pedagogom, którzy zakończyli pełnienie funkcji dyrektorskich. Listy gratulacyjne otrzymali: Ewa Danowska, Halina Jezierska, Anna Maciejewicz, Anna Mikołajczak, Marlena Młynarczyk, Jolanta Sikora, Bożena Skoczna, Maria Wieczorek i Janusz Hwozdyk.

  Akt powierzenia funkcji dyrektora przedszkola odebrały panie: Izabela Ciułek (PM 4), Dorota Szpek (PM 11), Marta Górna (Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 14), Magdalena Wdzięczna (PM 20), Barbara Jasiczak (PM 29) i Brygida Jankiewicz (PM 30).

  Prezydent Wójcicki wręczył nominacje dyrektorskie nowym szefom szkół podstawowych; Iwonie Buchmiet (SP 1), Ewie Sikorskiej (SP 5), Bogumile Hałas (SP 6), Beacie Szmit (SP 10), Adrianie Borek ((SP 13) oraz Karolinie Jankowiak (SP 15).

  Nominacje na dyrektorów szkół ponadpodstawowych i placówek odebrało ośmioro pedagogów; Tomasz Pluta (ZSO 2), Anna Łapińska (ZSO 3), Jarosław Kapelarz ((ZSE), Elżbieta Palicka (ZSO), Iwona Trzaskowska (ZSTiO), Krzysztof Szupiluk (MDK), Piotr Wójciak (MOS) oraz Lidia Pyżyńska (Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych).

  Tytuł honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty przyznawany jest od 1997 roku i do ubiegłego roku wręczono 241 nagród osobom, które bezinteresownie wspierają gorzowską oświatę.

  Dyrektorzy jednostek oświatowych, którzy widzą zaangażowanie i wielkie serce rodziców, pracodawców, przedstawicieli różnych instytucji współpracujących z przedszkolami i szkołami, mają możliwość złożenia wniosków o przyznanie tego zaszczytnego tytułu. W tym roku Prezydent Miasta przyznał tytuł honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty kolejnym 11 osobom.

  W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Karolina Lewicka i Oliwia Opiela z klasy 3TGx oraz Cezary Tracewski z klasy 4TBx pod opieką Zbigniewa Fałdyny.